פלורליזם רעיוני

הרשתות החברתיות הן בזבוז זמן משווע? מור בן חמו מבקשת שתתנו להן צ'אנס נוסף


מור בן חמו.jpg

קשה להתעלם מכך שבשנים האחרונות עולם הרשתות החברתיות לא נותן לנו מנוחה. אמנם התרגלנו לכך שפייסבוק ואינסטגרם הן אפליקציות חובה בכל סמארטפון, אבל טוב שהוורד (Word) מזכיר לנו בכל פעם מחדש – תוך כדי סימון באדום מתחת למילים – שרק לפני כמה שנים הן לא היו חלק מחיינו ואפילו הוא מתקשה מעט עם חידושי 2015.

מעבר לכך שאני צרכנית תוכן גדולה בשעות הפנאי שלי, אני מוצאת את הרשתות החברתיות חשובות ויעילות גם כאשת תקשורת. רבים מחבריי עדיין רואים בפלטפורמת הפייסבוק שמירה על קשר עם חברי תיכון וזכייה בחבילות טיטולים מתנה – ותו לא. אבל בעיניי היא דווקא מקפצה ענקית וכמעט בלתי נתפסת הן מבחינה תקשורתית והן מבחינה מקצועית. מדוע?

בלומברג דיגיטל.png

"בתוך החדר האינטימי שלי"

נדמה לי שהאדם הרגיל שגולש להנאתו באפליקציות השונות נמצא בתוך חממה. הוא בוחר לעצמו את החברים שיאשר או יוסיף ובעיקר עוקב אחרי אתרי חדשות ודפים שמדברים בשפתו ומביעים את עמדתו בכל תחום. אבל לטעמי איש תקשורת אינו יכול להרשות לעצמו להישאר בתוך "הקונכייה" של עצמו. עליו לרענן את דעותיו, להתעמת עם ביקורות שמופנות כלפי עמדותיו וגם לחדד היטב את מסריו בהתאם לשיח שמתקיים. מעגל החברים הרחב והשונה יוצר פלורליזם רעיוני שחיוני לעבודה התקשורתית ואסור לוותר עליו.

מעבר לכך, איש התקשורת העוסק במסרים קצרים ובמאמרים ארוכים – נחשף לדרכי התבטאות שונות. הוא אט אט מזקק את כתיבת הפוסטים שלו וגם לומד לקצר ולדייק מסר לכדי 140 תווים בטוויטר. נדמה שכיום האקטואליה מרוכזת כולה ברשתות החברתיות שהפכו לערוץ חדשות לכל דבר וכך יכול איש התקשורת להגיב במהירות ובחדות ובצורה שונה בכל פלטפורמה.

אין כל עוררין שאיש תקשורת שאינו צורך תוכן בכל הרשתות החברתיות הרלוונטיות לו מועל בתפקידו. כיום לא ניתן יותר להתעלם מהשטח ולהסתכל כלפי מטה תוך זלזול באלה החושבים אחרת ממך. יש צורך להיות במרכז העניינים בכל עת – גם כצופה – ולתת מענה איכותי לכל צורך.

פתרונות דיגיטל.jpg

#טוויטר #פייסבוק #אינסטגרם #לינקדאין #רשתותחברתיות #מורבןחמו #אינטרנט #פלורליזם #תקשורת

פוסטים אחרונים
ארכיון